Tegyen fel kérdéseket, vagy ossza meg javítási tapasztalatát az autós fórumon. Iratkozzon fel frissítésekre, így nem hagyja ki az új útmutatókat.
Az alkalmazás letöltéséhez:
Autós kiadások, autós napló és a alkatrészcsere-ütemezés; kedvenc anyagok, jegyzetek és dokumentumainak mentése
Mindkét fényszórót egyidejűleg kell kicserélnem?
Nem, ez nem szükséges. Ugyanakkor, ha az izzókat cseréli ki az új fényszóróban, akkor érdemes a régiben is kicserélni őket újakra. Idővel az izzók fényereje csökken, és a színhőmérsékletük is megváltozhat, ami hatással van a világítás hatékonyságára. Ha a fényszórók hosszú ideje vannak használatban, akkor a lencséik megkarcolódhattak, és a reflektorok enyhén homályossá válhattak, ezért ilyen esetben érdemes mindkettőt kicserélni. Ily módon biztosítani lehet a fénysugarak egységességét és intenzitását.
Le kell csatlakoztatnom a akkumulátort a fényszórók cseréje előtt?
Igen, mielőtt munkához látna, győződjön meg róla, hogy le van csatlakoztatva az akkumulátor negatív terminálja. Ez biztonsági követelmény, amit mindenféleképpen be kell tartania. Emellett a terminál lecsatlakoztatása révén elkerülhetők azon szoftveres hibák, amelyek gyakran előfordulnak új izzók beszerelését követően.
Miért válnak homályossá idővel a fényszórók?
A halogén fényszóróknál a fényerő intenzitás csökkenésének hátterében az esetek döntő többségében a homályossá vált izzók állnak. Ez általában a beszerelés során vétett hibák következménye. A halogén lámpákhoz rendszerint puszta kézzel nem szabad hozzáérni, mivel az izzók felszínén maradt zsíros foltok rövid időn belül karbont lerakodásokat képeznek. Ez lokális túlmelegedéshez vezet, ami hatással van a fényerősségre. Idővel a xenon izzók színhőmérséklete megváltozik, és drasztikusan lecsökken a fényerejűk mértéke. Az izzók jelentett problémák mellett a fényszórók, a reflektor homályossá válása vagy a leválása, a lencsénk megkarcolódása, valamint a vezetékek okozta problémák miatt válhatnak kifakulttá.