Vissza a témákhoz

Emission Workshop
VW Golf IV Hatchback (1J1)

  • @Zsoltc137 Dec 13, 2023
    Tag
    Sziasztok. Pár hónapja motorfelújításon esett át a 4-es golfom. Azóta van egy Check Engine lámpám. “Emission Workshop” üzenettel. Azóta beleraktam 2000Km-t KB, és ez idők alatt 4x jelentkezett egy probléma. Az  első 2 alkalommal, menet közben felvillant a műszerfalon az Aksi jel pirosan, és elment a szervóm 3 másodpercre majd visszajött. A 3. esetben mikor megálltam a piros lámpánál, ugyanez az aksi jel felvillant viszont a kocsi is leállt. Pöcc röff indult. A 4. esetben mikor megálltam a zebránál, hogy át engedjem a gyalogost, ugyanúgy leállt, viszont itt már nem is indult. Egy fél órás időintervallumon belül próbáltam indítgatni, viszont csak tekert és nem indult(Ez reggel 8 órakor történt). Elmentem dolgozni, és délután 17:00 fele mikor visszamentem a kocsihoz pöcc röff indult. Most 3 hétig állt autóvillamossági “szakembernél”, és nem jött rá a hibára. Próbálta ki olvasni, de valami szelep dologra kapta a hibakódot. Az első szerelő aki a motorfelújítást csinálta, ő ajánlotta ezt a szakembert. Az ő elmondása szerint az autó motorikusan rendben van, és ez elektromos hiba ezért lényegében tovább passzolt. Az autóvillamosági szakember főtengely jeladót cserélt, viszont az ő elmondása szerint erre kellett volna valamilyen “hibakódot” kapnia és mivel az autó semmit nem jelzett így végül nem cserélte ki. Az akkumulátort mérték, a generátort is, és elvileg azok rendben vannak. Igazából ötletem sincs mit csináljak, most van egy 3. ember akihez elvinném, de reménykedem benne, hogy itt pontosabb segítséget kaphatok ezzel kapcsolatban. Alapesetben eladnám és nem szenvednék vele, de már nem kevés pénz áll benne a motor felújítás miatt, és nem tudom mit kezdjek vele. Ez a 4 eset kb 2000KM alatt történt, és teljesen véletlenszerű időközönként. Esetleg valakinek volt már ilyen tapasztalata, vagy van valami ötlete, esetleg mit kezdjek vele, hova forduljak? Előre is köszönöm a válaszokat.
    Válasz

    Elkezdve

    13.12.23

    Utolsó válasz

    13.12.23

    Válaszok

    0

    Megtekintések

    143

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon