AUTODOC FORUM / Beszélgetések az autókról mårka alapjån / VW / Az 1.6-os benzin motorom eszi az olajat

Vissza a témåkhoz

Az 1.6-os benzin motorom eszi az olajat
VW Golf V Hatchback (1K1)

  • VW | Golf V Hatchback (1K1)
    @Enzo Apr 15, 2021
    Tag

    Az 1.6-os benzin motorom elĂ©g feltƱnƑen eszi az olajat. 3000 km alatt! Egy IV-es GolfrĂłl van szĂł 200 000 km-el. Az olaj nem szivĂĄrog sehol, de amikor kivettem a gyertyĂĄkat az egyik olajos volt a 4 közĂŒl. Ezen kĂ­vĂŒl a kipufogĂł olajos Ă©s elĂ©ggĂ© fĂŒstöl is. LehetsĂ©ges, hogy ĂĄtgyƱrƱzĂ©s vagy szelepszĂĄrszimering csere segĂ­t? Vagy lehet ez mĂĄstĂłl is? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Esetleg tujĂĄtok, hogy mennyibe szokott kerĂŒlni egy ilyen ĂĄtgyƱrƱzĂ©s? Ă©s a szimering csere? Köszi

    VĂĄlasz

    Elkezdve

    15.04.21

    UtolsĂł vĂĄlasz

    05.02.23

    VĂĄlaszok

    3

    Megtekintések

    6183

  • VW | Golf V Hatchback (1K1)
    @Vince Apr 17, 2021
    Tag

    Ha a szimeringgel van gond, akkor nagyon kell fĂŒstölnie, ha a gyƱrƱvel akkor mĂ©g jobban.

    Az viszont nem sok ha 3000km alatt eszik egy kiló olajat!! Én hagynám a helyedben.

    VĂĄlasz
  • VW
    @Ervin Apr 20, 2021
    Tag

    EgyetĂ©rtek az elƑzƑ hozzĂĄszĂłlĂłval. A Te 200 000 motorodban szerintem vĂ©szes. Ha egy kilĂłt eszik 8-10000 km alatt elvileg az normĂĄlis. RĂ©gen a SkodĂĄnĂĄl 1 lityit Ă­rtak (gyĂĄri adat) 1000 kilomĂ©terenkĂ©nt. Szintem hagyd, Ă©s jĂĄrj vele Ă­gy. Amit mĂ©g megtehetsz, hogy kemĂ©nyebb olajat adsz neki (pl.: Botond) vagy bĂĄrmelyiket ami Finishsel van tuningolva (MOL kĂșton kaphatĂł fĂ©lkilĂłs kemĂ©ny “”C”” olaj) A motort szerintem jobb nem bolygatni mert a gatyĂĄdat is rĂĄköltheted.

    VĂĄlasz
  • VW LUPO (6X1, 6E1) 1.4 16V
    @user_1386643 Feb 05, 2023
    Tag
    Én motorolaj adalĂ©kokkal oldottam meg az erƑs fĂŒstölĂ©st Ă©s szivĂĄrgĂĄst. Igaz az sem olcsĂł , de egy motor felĂșjĂ­tĂĄs több szĂĄzezer forint, mĂ­g ez nĂ©hĂĄny tĂ­zesbƑl megvan. 
    Ha korĂĄbban nem volt adalĂ©kozva sem motorfelĂșjĂ­tĂłval, sem tömĂ­tƑvel, akkor könnyƱ dolgunk van, mert akĂĄr mindkettƑ mehet bele egyszerre. ha mĂĄr kezelve volt, akkor nagyon figyelni kell a sorrendre.
    VĂĄlasz

A fĂłrumba csak regisztrĂĄlt felhasznĂĄlĂłk Ă­rhatnak.

TelepĂ­tse az AUTODOC CLUB app-ot!

SzemĂ©lyes autĂłköltsĂ©g-kezelƑje, karbantartĂĄsi tippek, emlĂ©keztetƑk közelgƑ idƑpontokrĂłl Ă©s szerviz szolgĂĄltatĂĄs idƑközökrƑl, „csinĂĄld magad” javĂ­tĂĄsi utasĂ­tĂĄsok - mindezt a telefonjĂĄn.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazås letöltéséhez:

  • szkennelje be a QR-kĂłdot
  • letöltĂ©s az App Store-bĂłl
  • letöltĂ©s a Google Play ĂĄruhĂĄzbĂłl
Autodoc CLUB App icon