AUTODOC FORUM / Beszélgetések az autókról márka alapján / HYUNDAI / szervíz esedékesség beállítása

Vissza a témákhoz

szervíz esedékesség beállítása
HYUNDAI i30 CW (GD)

  • HYUNDAI i30 CW (GD) 1.4
    @user_1660244 Jun 09, 2023
    Tag
    Segítséget kérek az elvégzett szervíz után (Hyundai i30 cw 1,4 kombi, benzines, 2016 első forgalomba helyezés) a következő esedékesség beállításához. Az előzőnél sikerült a kézikönyv alapján, most nem jön össze. Előre is köszönöm.
    Válasz

    Elkezdve

    09.06.23

    Utolsó válasz

    15.06.23

    Válaszok

    4

    Megtekintések

    194

  • @Eartak Jun 12, 2023
    Tag
    szia
     Pontosítsd hogy mit kell neked beállítani, és mi nem sikerül
    Válasz
    • HYUNDAI i30 CW (GD) 1.4
      @user_1660244 @Eartak Jun 13, 2023
      Tag


      Szia!

      Be kell állítani a következő szervíz esedékességét:

               – meghatározott időszak eltelte,
      vagy 

               – meghatározott km teljesítmény elérése
      után (konkrétan egy év amit 365 napként kezel, vagy 8 000     
               km).

      A 365 nap már sikerült, de a km adat nem. A 365 nap sem mondható teljesen
      tudatosnak, azonban szeretném a tudatosságot teljes körűen elérni. Ha ebben
      tudsz segíteni, azt előre is köszönöm.

      Válasz
  • @Eartak Jun 15, 2023
    Tag
    Szia
    Ha jól értem, szervízközi emlékeztetőt szeretne beállítani,Én  elmentem egy szervizbe és az autómon számítógép segítségével beállítottak, ahogy szerettem volna, szerintem jobb és felveszed a kapcsolatot a szervizzel a megfelelő beállításokat.
    És javaslom az olajcserét évente egyszer vagy 8-10 ezer km után, attól függően, hogy melyik következik be előbb, ha egy év alatt nem futott a megadott kilométert, ne felejtsd el, hogy a motorban lévő olaj oxidálódhat és elveszítheti az olaj tulajdonságoit, amikor vasnak és lerakódásoknak vannak kitéve, amelyek a tüzelőanyag hengerekben történő égése során keletkeztek.
    Válasz
    • HYUNDAI i30 CW (GD) 1.4
      @user_1660244 @Eartak Jun 15, 2023
      Tag
      Szia!
      Köszönöm a tippet a “szervízközi emlékeztető” beállításához. Azért egy darabig még próbálkozom, hátha sikerül a kézikönyv útmutatása alapján önállóan megoldani a problémát, most még a kíváncsiság a győztes. Az olajcsere periódus esetében egyébként én is az általad javasolt módszert alkalmazom, s mivel egy év alatt kevesebb a futott km mint 8 000, ezért az egy éves periódus megfelelően követhető. Ezen túl, minden lényeges üzemeltetési adatot, így a km futást is külön nyilvántartásban vezetem.
       Még egyszer köszönöm, hogy időt szántál a problémámra.
      Válasz

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon