Vissza a témákhoz

Olajnyomás lámpa villog
SEAT Cordoba Sedan (6L2)

  • SEAT | Cordoba Sedan (6L2)
    @jenő Apr 16, 2021
    Tag

    Sziasztok! Azért írok, mert villog az olajnyomás lámpám menet közben. Kétszer is felvillant az utóbbi időben. Az olajszint a “max” jelzésnél van, szóval az rendben, kb 7-8000 km van az olajban. MANN olajszűrővel. Midland Avanza 10W40-es olajat raktam a kocsiba már a második alkalommal. Egyébként 10000 km-ként cserélek olajat. Egy 1.4 Seat Cordobáról van szó. Mitől van ez? Van ötletetek? Lehet, hogy Repsolra kéne váltanom, ahogy a Seat javasolja? Előre is köszi mindenkinek!

    Válasz

    Elkezdve

    16.04.21

    Utolsó válasz

    21.04.21

    Válaszok

    2

    Megtekintések

    1337

  • SEAT
    @András Apr 20, 2021
    Tag

    Üdv! Hidegen magasabb az olajnyomás, mert a meleg olaj vékonyabb, mint a
    hideg. Ezért villan fel csak menet közben. Sokféle oka lehet:
    – olajgomba meghibásodott
    – nem megfelelő az olajszűrő
    – az elektromos érzékelő elromlott. Ez azt jelenti, hogy az olajnyomás rendben van, csak az érzékelő rosszul vagy nem érzékeli.
    – üzemanyaghígulás miatt viszkozitás-vesztés.
    – vagy tönkrement az olajszivattyúd. (ez a legrosszabb verzió)

    Válasz
  • SEAT | Cordoba I Vario Van / Kombi (6K5)
    @roni Apr 21, 2021
    Tag

    Hello. Egyetértek. De mivel csak felvillan, és azután elalszik a lámpa, én az elektromos érzékelőre tippelnék. Szerintem érdemes egy szervízben megnézetni. Kevéssé valószínű, hogy az olaj a hibás
    (meg én az említett üzemanyag-felhígulás miatti viszkozitás vesztést is kizárnám).

    Válasz

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon