Vissza a témákhoz

fura kattogás NISSAN MICRA V (K14)

NISSAN MICRA V (K14) 1.0
@user_985289
27.05.2022 14:59
Tag
Üdvözletem!


Nissan Micra K14 – 2017 – 1.0 52kW


kb két éve tapasztaltam, hogy főleg indítás után, de van hogy piros lámpánál is valami fura ütődéses kattogás hallatszik az autó bal eleje környékéről. Nem tart tovább pár másodpercnél, általában magától is megszűnik. A következőket figyeltem meg:

– kb 1500-as fordulaton jelentkezik, de csak akkor ha a fordulatszám csökken.

– Saját magamtól nagyon ritkán tudom előidézni, de leginkább akkor jelentkezik, ha kiállok/kitolatok a garázsból. Tehát pár métert megyek hátra.

– Hőmérséklet, páratartalom, üzemanyag szempontból nem fedeztem fel különbséget.


Van hogy olyan durva a hanga, hogy azt hiszem mindjárt szétesik az autó.

Amikor előjött a probléma, még garanciális volt az autó. A szakszerviz nem talált semmit, pedig több alkalommal több napra is nálunk volt az autó. Igazából szerintem azt gondolták, hogy csak kitalálom az egészet, vagy esetleg skizofrén, paranoid hajlamaim lehetnek. Meg is jegyezték, kissé ingerülten, hogy “ezt csak kend hallja!”


Elméletileg még most is van erről egy nyitott munkalapom nálunk, de ez mit sem ér. Úgy érzem oda feleslegesen megyek.


Arra is gondoltam hogy lehet köze ahhoz, hogy kb egy évvel előtte visszahívták az autót és szoftvert frissítettek rajta.


Szóval van e valakinek ötlete javaslata ezzel kapcsolatban? Mármint hogy mit kezdhetek egy ilyen dologgal? Hogyan konkretizálhatnám? Hogyan juthatnék közelebb ahhoz, hogy ne legyen ez a hang.


köszönöm.




Elkezdve

27.05.22

Utolsó válasz

13.10.22

Válaszok

2

Megtekintések

318

  • SEAT ALHAMBRA (710, 711) 1.4 TSI
    @user_89075
    23.09.2022 22:00
    Tag
    Üdv! Hova valósi az autó? Budapest vagy vagy más település? A szoftver frissítésnek biztos, hogy semmi köze hozzá.
    Üdv Csaba
  • @Fourgaver
    13.10.2022 18:00
    Tag
    Szia
     Hát, elég bonyolult a helyzet nehéz bármit is javasolni.
    valami szervizbe vitted az autót hogy nézzék meg mi lehet az oka? Mert nálam úgy volt hogy ugyan úgy rángatott zúgott az autó, néha, Csak mikor rájött.
     De ha a szervizbe vittem minden rendben volt, két évig nem találták meg a problémá, és így el is adtam. Лétszer át volt szedve аz adagoló.
     Sok sikert

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!
Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.
Szkennelés a QR-kódot részére AUTODOC CLUB app-ot
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

  • - szkennelje be a QR-kódot
  • - letöltés az App Store-ból
  • - letöltés a Google Play áruházból
Autodoc CLUB App icon