Vissza a témákhoz

erő és nyomaték ingadozás
SKODA FABIA lépcsőshátú (6Y3)

  • SKODA FABIA (6Y2) 1.9 TDI RS
    @user_988680 May 30, 2022
    Tag
    Sziasztok!  
    nos lenne itt egy nem mindennapi probléma , ami igen komoly fejtorést okozott eddig 
    adott egy 1.9 TDI Skoda fabia RS
    Az auto megvásárlása napján átnézésre került , pont ilyen tipus kerestem  de sajnos mivel nem volt elotte TDI-m igy nem volt viszonyitási alapom pl az erejét illetően , kellemesnek találtam , itt ott egy-egy hibával melynek kijavitása egyszerűnek tűnt .  nos az autót megvásároltam , menetben erősnek ,stabilnak tűnt     de aztán az egyik nap megálltam a piroslámpánál es mikor zöldre váltott a lámpa a szokott módon 1-es  gáz, de ez nem olyan volt mint eddig 🙂 szinte kilőtt az autó , sokkal nyomatékosabb dinamikusabb lett , jobban huzott alulról .. meg is mosolyogtam , viszont agasztott hogy ez eddig hol volt ?! sajnos ez csak 1 napig tartott , aztán vissza a már uncsi menetteljesítményhez 🙂 naponta -hetente váltja egymást a teljesítmény , hol jobb hol nem annyira  , nos elkezdtem túrni a fórumokat mi okozthatja ezt a jelenséget , nos ez azóta is tart  több alkatrészt cseréltünk/javítottunk és nincs eredmény 🙁 nincs hibakód , nincs semmilyen kisérőtünet egyszerűen semmi .. egyszerűen a jelenséget úgy kell elképzelni. hogy hirtelen jobb a gázreakció jobban húz alulról ,, utána pedig nagyobb gázt kér és nem olyan nyomatékos 
    leírnám mik lettek cserélve javítva 
    1 eve uj turbo,

    2 eve uj injketorok

    vakum doboz es annak vezetekei szinten cserelve

    uj ECU (gondoltam esetleg egy sz**r chip van rajta es attol sz*rakszik de ugy nez ki nem volt mappolva) 

    uj map szenzor

    uj gazpedal szenzor

    uj MAF szenzor

    intercooler ok

    EGR es szivocsonk stb tisztitva

    a motornak jo hangja van teljesen egeszseges vizet olajat nem eszi

    ha valakinek van esetleg még ötlete azt nagyon nagyon szívesen venném ! már már feladatomnak érzem hogy olyan legyen mindig mint mikor ritkán megjön az ereje 

    köszönöm szépen 

    Válasz

    Elkezdve

    30.05.22

    Utolsó válasz

    07.07.22

    Válaszok

    1

    Megtekintések

    338

  • @Debect Jul 07, 2022
    Tag
    IT Még javasolni is nehéz valamit.
      ha nincsenek hibák. hadd nézze meg a diagnosztikus   a motor működési paramétereiről valós időben, esetleg eltérések állapíthatók meg belőlük.Nézzétek meg a motor működését amikor jobb a gázreakció meg mérje le a motort amikor “Tompán”  megy
    Válasz

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon