Vissza a témákhoz

Elektromos rendszer
VOLVO V40 Kombi (645)

  • VOLVO V40 Kombi (645) 1.9 DI
    @user_564699 Sep 19, 2021
    Tag
    2003 gyártású, 1.9 TD 115LE kombi gépem érdekes elektromos hibákat generál.
    -Kezdte azzal, hogy a fűtőventill. hol megy, hol nem megy. Van hogy egy nagyobb kátyú után beindul, de ha a   kapcsolóval akarom indítani, akkor állt. nem megy . Ha néha elindul, akkor jó, míg le nem állítom, de van   hogy csak maxon megy minden állásban.
    -Egy ideje nem megy a belső világítás, és az óra is minden kikapcsoláskor nullára áll. 
    -Az ajtó visszajelző állandóan világít, a kapcsolókat ellenőriztem,azok működnek.
    -Mostanában előfordult, hogy az autó lezárásakor visszanyitott, még a kulcsos záráskor is.
    – A világítás nem szünt meg a kapcsoló lekapcsolásával, csak a slusszkulcs kivételekor.
    -Régebben volt olyan, hogy a kulcsot kivettem, és a világítást elfelejtettem lekapcsolni, bár nem égett egy       lámpa sem, az aksit mégis leszívta.
     Sajnos elektromos rajzot nem kaptam a kocsihoz, és szerezni sem tudtam magyar nyelvűt, igy csak   tapogatok, mint vak a hajnalt. Nagy segítség lenne egy használható rajz, vagy tanács. Hátha valaki már   átrágta magát ezen a témán.
     Kissé elszomorít, hogy az egyébként nagyon jó gép az ilyen piti hibák miatt eltántorítja az embert a Volvótól.
     Köszönöm ha elolvastad.
    Válasz

    Elkezdve

    19.09.21

    Utolsó válasz

    30.09.21

    Válaszok

    2

    Megtekintések

    608

  • VOLVO V40 Kombi (645) 1.9 DI
    @user_564699 Sep 22, 2021
    Tag
    Üdv mindenki.
    Úgy látom ez a fórum is haldoklik.Innen önként kell tovább állnom, ha eredményt akarok.Lassan 2 hete egy ember látta a kérdéseimet. Valószínű, hogy a moderátor?
    Válasz
  • @Hationt Sep 30, 2021
    Tag
    Hát…… itt nagy a kérdés
    úgy tűnik, hogy problémák vannak az autó elektromos rendszerében. Rengeteg oka lehet, a vezérlőegységtől az érintkezők egyszerű oxidációjáig, a kábelezéssel is problémák lehetnek, csak azt tudom tanácsolni, hogy vidd el egy jó villanyszerelő ehhez aki ért is hozzá, mindent ellenőrizhet a vezérlőegység érintkezőit, és minden gyűrűt külön csengessen, tisztítsa meg az összes csatlakozót és érintkezőt egy speciális spray -vel.
    Válasz

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon