Vissza a témákhoz

Elektromos rendszer VOLVO V40 Kombi (645)

VOLVO V40 Kombi (645) 1.9 DI
@user_564699
19.09.2021 14:06
Tag
2003 gyártású, 1.9 TD 115LE kombi gépem érdekes elektromos hibákat generál.

-Kezdte azzal, hogy a fűtőventill. hol megy, hol nem megy. Van hogy egy nagyobb kátyú után beindul, de ha a   kapcsolóval akarom indítani, akkor állt. nem megy . Ha néha elindul, akkor jó, míg le nem állítom, de van   hogy csak maxon megy minden állásban.

-Egy ideje nem megy a belső világítás, és az óra is minden kikapcsoláskor nullára áll. 

-Az ajtó visszajelző állandóan világít, a kapcsolókat ellenőriztem,azok működnek.

-Mostanában előfordult, hogy az autó lezárásakor visszanyitott, még a kulcsos záráskor is.

– A világítás nem szünt meg a kapcsoló lekapcsolásával, csak a slusszkulcs kivételekor.

-Régebben volt olyan, hogy a kulcsot kivettem, és a világítást elfelejtettem lekapcsolni, bár nem égett egy       lámpa sem, az aksit mégis leszívta.

 Sajnos elektromos rajzot nem kaptam a kocsihoz, és szerezni sem tudtam magyar nyelvűt, igy csak   tapogatok, mint vak a hajnalt. Nagy segítség lenne egy használható rajz, vagy tanács. Hátha valaki már   átrágta magát ezen a témán.

 Kissé elszomorít, hogy az egyébként nagyon jó gép az ilyen piti hibák miatt eltántorítja az embert a Volvótól.

 Köszönöm ha elolvastad.

Elkezdve

19.09.21

Utolsó válasz

30.09.21

Válaszok

2

Megtekintések

650

  • VOLVO V40 Kombi (645) 1.9 DI
    @user_564699
    22.09.2021 09:08
    Tag
    Üdv mindenki.
    Úgy látom ez a fórum is haldoklik.Innen önként kell tovább állnom, ha eredményt akarok.Lassan 2 hete egy ember látta a kérdéseimet. Valószínű, hogy a moderátor?
  • @Hationt
    30.09.2021 13:23
    Tag
    Hát...... itt nagy a kérdés
    úgy tűnik, hogy problémák vannak az autó elektromos rendszerében. Rengeteg oka lehet, a vezérlőegységtől az érintkezők egyszerű oxidációjáig, a kábelezéssel is problémák lehetnek, csak azt tudom tanácsolni, hogy vidd el egy jó villanyszerelő ehhez aki ért is hozzá, mindent ellenőrizhet a vezérlőegység érintkezőit, és minden gyűrűt külön csengessen, tisztítsa meg az összes csatlakozót és érintkezőt egy speciális spray -vel.
Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!
Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.
Szkennelés a QR-kódot részére AUTODOC CLUB app-ot
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

  • - szkennelje be a QR-kódot
  • - letöltés az App Store-ból
  • - letöltés a Google Play áruházból
Autodoc CLUB App icon