AUTODOC FORUM / Beszélgetések az autókról márka alapján / RENAULT / megan IV 1.2 tce Fagyálló csere. Hogy kell leengedni a régi fagyállót?

Vissza a témákhoz

megan IV 1.2 tce Fagyálló csere. Hogy kell leengedni a régi fagyállót?
RENAULT Megane IV Grandtour (K9A/M/N_)

  • RENAULT Megane IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (K9MR)
    @user_925464 May 16, 2024
    Tag
    Hogy kell leengedni a régi fagyállót? Valaki csinált már ilyet?
    Válasz

    Elkezdve

    16.05.24

    Utolsó válasz

    11.07.24

    Válaszok

    3

    Megtekintések

    36

  • @Thavidifulne Jun 28, 2024
    Tag
    A cserében nincs semmi nehézség
    Nyissa ki a motorháztetőt
    nyissa ki a tágulási tartály kupakját,
     majd a radiátor bal oldalán alul van egy csap a hűtőfolyadék leeresztéséhez,
    Le folyik az egész hűtőfolyadék
     majd húzza meg a csapot és töltsön be új fagyállót, melegítse fel az autót, amíg a ventilátor be nem kapcsol. kapcsolja ki, várja meg, amíg kihűl, és adjon hozzá fagyállót a szintre.
    Válasz
    • RENAULT Megane IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (K9MR)
      @user_925464 @Thavidifulne Jul 11, 2024
      Tag
      Elfordítottam a csapot, de nem történik semmi. Ki kellene rángatni? Félek, hogy eltöröm.
      A tágulási tartályon van egy visszajövő cső. Járó motornál ezen a visszajövő csövön jön a fagyálló, így ezt használtam leengedésre. Ami ezen jött, azt egy üres üvegbe irányítottam, és közben töltöttem a tartályba az újat. 
      Válasz
    • @@Thavidifulne @user_925464 Jul 11, 2024
      Tag
      Helló
      légyszíves csatolt hozzá egy fotót arról hogy mit   nyitottad meg, nem értem a leírásból, nekem úgy tűnik, hogy valamit rosszul csavartál ki.
      Válasz

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon