AUTODOC FORUM / Beszélgetések az autókról márka alapján / KIA / Kia sportage 2009-es P0170-es hibakód.

Vissza a témákhoz

Kia sportage 2009-es P0170-es hibakód.
KIA SPORTAGE (JE_, KM_)

  • KIA SPORTAGE (JE_, KM_) 2.0 16V 4WD
    @Kari Jul 30, 2023
    Tag
    2021-ben vásároltam a sportaget azóta időnként visszatérő hiba ami “magától gyógyult “hónapokig semmit nem produkált majd napi szinten akár hetekig is a tünetek indítás után dadog a motor egyenetlen az alapjárat gázadásnál nehezen veszi fel fordulatot vagy le is áll, időnként 4000  fordulatszámon ott ragad hiába veszem el a lábam a gázpedálról.Menet közben gondol egyet leáll  behorkol a motor semmilyen gázadásra sem reagál rángatva még tovább megy majd elmúlik  hibakód sem volt sokáig 2szerelő sem tudta megcsinálni.Egr szelep tisztító spray-t több dobozzal is belefújtam 1éve ,ami után rendbe jött egészen mostanáig megint jöttek a tünetek egr tisztító spray 4doboz egy darabig jó aztán semmi hidrogénes motor tisztításon is túl vagyok semmi, próbáltam az egr szelepet kicserélni de nem találom nem tudom hol van,ha diesel lenne … több videót is láttam már kicseréltem volna .Most írta ki a P0170-es hibakódot  az alapjárati motort már kitakarítottam (üresjárati szelep) a szívócső nyomás érzékelőt is átmostam az alapjárati folytó szelepet is átmostam mit lehetne még kipróbálni.
    Válasz

    Elkezdve

    30.07.23

    Utolsó válasz

    30.07.23

    Válaszok

    0

    Megtekintések

    112

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon