Vissza a témákhoz

Hibakódok
AUDI

  • AUDI A3 Sportback (8PA) 2.0 TFSI quattro
    @Meli Jun 15, 2021
    Tag
    Szászlók! 
    Segítséget szeretnék kérni. A következő hibakódokat olvasták ki az autóból:p0196,p1531,p0321
    Valaki tud segíteni ebbe mit jelent? Ezek miatt nem indul az autóm? Köszönöm 
    Válasz

    Elkezdve

    15.06.21

    Utolsó válasz

    11.01.24

    Válaszok

    6

    Megtekintések

    883

  • @Tot Kalman Jun 25, 2021
    Tag
    p0196,
    A P0196 kód azt jelzi, hogy az automatikus sebességváltó vezérlő modul (PCM) hibát észlelt a motorolaj hőmérséklet-szabályozó áramkörében.
    p1531,
    Vezérműtengely-beállító: szakadt áramkör
    p0321
    A P0321 kód egy általános hibakód, amely azt jelzi, hogy a motorvezérlő modul (ECM) hibát észlelt a helyzet- és / vagy a motor fordulatszám-érzékelő áramkörében.
    Válasz
  • AUDI A4 Avant (8K5, B8) 2.0 TDI
    @user_2099771 Dec 26, 2023
    Tag
    Sziasztok! 
    Nekem ezek a hibakódokat dobta ki, szerintetek mi lehet a baja. Csak hogy képbe legyek mikor viszem szerelőhöz.
    Köszi előre is
    Válasz
    • @@Tot Kalman @user_2099771 Dec 28, 2023
      Tag
      A P2111 hibakód azt jelenti, hogy “fojtószelep-helyzet érzékelő áramkör hibás”. Ezt a kódot több ok is okozhatja, például:
      – A fojtószelep helyzetérzékelő hibás működése.
      – Rövidzárlat vagy szakadás a fojtószelep helyzetérzékelő áramkörében.
      – A motorvezérlő egység meghibásodása. Ritka esetekben azonban a P2111 hibakódot egy hibás motorvezérlő modul okozhatja.
      Válasz
  • AUDI A6 Sedan (4F2, C6) 2.0 TFSI
    @Zoli0701 Jan 09, 2024
    Tag
    Sziasztok!

    A kérdésem: van nekem egy Audim A6 2.0 TFSI benzin, 170Le, 2009es évjárat, egy ideje nem mér a vízhőfokmérőm. Korábban hol működött hol nem. Volt 2x diagnosztikán, cseréltek jeladót is már, de továbbra is gond van vele. Ha kiütöm a hibát, akkor egy darabig működik, majd pár nap múlva ismét semmi. Amit tapasztaltam: amikor a vízhőfok- mérő működni fog ( viccesnek tűnhet) , indítok hidegen az alapjárat felmegy (dúsít ugye, hideg a motor) arra az 1000-1200-ra (kinél mennyire) , majd fél perc-1 perc múlva beáll arra 800-ra , ekkor működik a vízhőfokmérő.( ez ugye később derül ki mikor szépen lassan melegszik a víz, de működni fog) Ha pedig hidegen indítok és a fordulatszámmérő marad azon a 800as fordulaton, tehát nem dúsít, nincs az a fél-1perc intervallum, akkor a vízhőfokmérő sem fog működni. 1000 %. Fűtés,klíma minden működik.
    Ma volt diagnosztikán ismét: jött egy hibakód P2181. Olvasgatok én, de semmi okosságot nem találtam. 
    Plusz a tolatóradarom , ha bejön ez a nedves párás idő nem működik csak sípol, egyébként száraz időben, nyáron, tavasszal semmi baja. cserélve lett már egy érzékelő. Talán a komfort modul? Erről semmi tapasztalatom nincs.
    Ötlet? Tipp!Tapasztalat?

    Válasz
    • @Prothervents @Zoli0701 Jan 11, 2024
      Tag
      Szia, 
      a probléma a hőmérséklet érzékelővel vagy a termosztáttal lehet. A vezetékekkel is lehet probléma.  .
      Azt javaslom hogy inkább fordulj egy hivatalos szervizbe, mivel a problémát meg kell keresni, több oka is lehet
      Válasz
    • AUDI A6 Sedan (4F2, C6) 2.0 TFSI
      @Zoli0701 @Prothervents Jan 11, 2024
      Tag
      Szia!
      Köszönöm a választ. Annyi ,hogy a hőmérséklet jelző cserélve lett ( de csak egyik,  a nagyok azt mondják kettő is van belőle),plusz a termosztát nyit rendesen, fűtés van, szépen melegszik a víz, és a motor is.
      Voltam már szervízben, de nem találták meg a hibát ( itt Németországban), és igazából nem akarok(nék) több tucat munkaórát kifizetni feleslegesen. nem vagyok elégedett az itteni szolgáltatásokkal. Nem azt mondom,hogy sajnálom a pénzt rá, de már 2 szervízben is voltam vele, nem találom azt az embert aki igazán ért(ene) hozzá.
      Mit gondolsz a komfort modul esetleg? Most pld. pár hete a jobb hátsó ajtót nem nyitja a központi. Bezárni bezárja.   ??????
      Válasz

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon