AUTODOC FORUM / Beszélgetések az autókról márka alapján / RENAULT / Ablaktörlő relé hiba. Mi a megoldás?

Vissza a témákhoz

Ablaktörlő relé hiba. Mi a megoldás?
RENAULT MEGANE Scenic (JA0/1_)

  • RENAULT | MEGANE Scenic (JA0/1_)
    @ Uwe Apr 16, 2021
    Tag

    Sziasztok, tudna valaki segíteni? Elég sürgős lenne. Nem megy az első ablaktörlőm. A múlt héten ki lett véve az uch, lehet hogy az az oka. Folyadékot spriccel meg a hátsó lapát is jó. Az első mintha pár milit mozdulna. A diagnosztika nem ír semmit. Kézzel megmozgattam, de aztán egyszer csak kattan a relé, és utána már úgy se tudom mozgatni. Lehet, hogy az ablaktörlő relé a hibás? Van valami ötletetek? Előre is köszönöm mindenkinek. 

    Válasz

    Elkezdve

    16.04.21

    Utolsó válasz

    20.04.21

    Válaszok

    2

    Megtekintések

    3701

  • RENAULT MEGANE II lépcsőshátú (LM0/1_) 1.6
    @Ghoost Apr 17, 2021
    Tag

    Szia!

    Anno Nekem a megane1-en ment el az ablaktörlő működése.
    Ott annyi volt a gond, hogy nem volt TESTje a motornak.

    Egy külön vezetékkel megoldódott minden gond akkor.
    Válasz
  • RENAULT
    @Imre Apr 20, 2021
    Tag

    A relé lehet, hogy el van mozdulva, vagy szennyeződés került a csatlakozásokba, és azért nem kap áramot. Fújd be kontakttisztítóval, és várj egy kicsit, aztán tedd vissza a relé, de ügyelj arra, hogy jól visszanyomd, mert nekem pár éve pont az volt a hiba, hogy nem volt eléggé benyomva.  

    Válasz

A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.

Telepítse az AUTODOC CLUB app-ot!

Személyes autóköltség-kezelője, karbantartási tippek, emlékeztetők közelgő időpontokról és szerviz szolgáltatás időközökről, „csináld magad” javítási utasítások - mindezt a telefonján.

Autodoc CLUB app qr-code
Szkennelés

Az alkalmazás letöltéséhez:

Autodoc CLUB App icon